Orędzie Papieża Franciszka na Światowy Dzień Chorego 2019 r.

„Wzywam Was wszystkich, na różnych poziomach, do promowania kultury bezinteresowności i daru, niezbędnych do przezwyciężenia kultury zysku i odrzucenia” – napisał Ojciec Święty Franciszek w orędziu z okazji przypadającego 11 lutego, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, XXVII Światowego Dnia Chorego. Jego hasłem są słowa z Ewangelii św. Mateusza „Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie” (Mt 10,8).

Publikujemy pełny tekst orędzia.

Zespół pieśni i tańca "Bratkowie" z Monowic zaprezentował się naszym podopiecznym w tańcu i śpiewie, pokazując że można się wspaniale bawić razem z mieszkańcami naszego domu. Serdecznie dziękujemy.

7 kwietnia w naszym Hospicjum wystąpiły z krótkim programem artystycznym, dzieci z koła wokalnego prowadzonego przez Panią Joannę Rolewską przy Szkole Podstawowej we Włosienicy.